Aluvista – Bezrámový systém

Domov \ Aluvista – Bezrámový systém

Charakteristika bezrámového systému zasklievania

Bezrámový posuvný a otočný zasklievací systém AluVista® z číreho bezpečnostného skla hr. 6 mm a vodiacich hliníkových profilov na zasklenie lodžií, balkónov a výklenkov domov. Systém zabezpečuje minimalizáciu tepelných strát, ochranu proti nepriazni počasia, hluku, prachu a exhaláciám. Je účinnou prekážkou proti vlámaniu.

Výhody

  • komplexnosť dodávky
  • ľahké ovládanie
  • nenáročná údržba na prevádzku
  • bezpečné a pohodlné umývanie z priestoru lodžie či balkónu
  • krídla sa posúvajú po koľajnici a nie v drážke a nie sú zavesené, čím nevyžadujú masívne ukotvenie
  • veľmi dobré tesniace vlastnosti vďaka špeciálnemu tvaru tesnenia zhotoveného zo špeciálneho materiálu, pričom je zabezpečená dostatočná infiltrácia a exfiltrácia
  • rýchla a bezpečná montáž bez použitia lešenia alebo lávky

Pôvod systému

Česká republika

Realizácia objednávky

Pred podpísaním Zmluvy o dielo uskutoční technik firmy nezáväzné zameranie, kontrolu stavu nosného prvku a cenovú ponuku

Dodacia lehota

do 5 týždňov od zloženia zálohy

Záručná lehota

24 mesiacov na kompletnú dodávku (okrem skla)

Termín a doba montáže

montáž s dodávkou, doba montáže cca 3 – 8 hod.

Technický popis

Materiály

Krídla sú z číreho bezpečnostného kaleného skla hr. 6 mm s brúsenými hranami. Vodiace koľajnice a bočné uzatváracie lišty z profilov z hliníkových zliatin v štandardnej farebnej úprave biely a šedý komaxit.

Ostatné diely z materiálov nepodliehajúcich poveternostným vplyvom a UV žiareniu (nerez, plast).

Zloženie, konštrukcia a funkcia výrobku

Sklenené tabule sú vsadené do plastových dielcov zabezpečujúcich posuv krídiel vo vodiacich koľajniciach a ich následné otváranie.

2 – 16 posuvných a otváracích krídiel sa posúvajú po spodnej koľajnici vedené hornou koľajnicou rovnakého tvaru na úrovni zábradlia (nezasahujú do vnútorného priestoru lodžie). V spodnej koľajnici sú vyrezané drenážne otvory pre odtekanie dažďovej vody a topiaceho sa snehu.

Bočné uzatváracie profily a špeciálne tesnenie medzi krídlami zabezpečujú takmer dokonalé utesnenie celej konštrukcie. V spodnej a hornej rovine sú priechody pre trvalú infiltráciu.

Technické údaje

Rozmery

Maximálne rozmery zasklievacieho priestoru sú 12,0 x 1,7 m. Pri kombinácii s pevnými oknami sa môžu tieto ďalej zväčšovať.

Hmotnosť

Plošná – 16 kg.m-2
Na bežný meter – 27 kg (pri výške zasklenia 1,7 m)

Tepelne technické vlastnosti
zníženie spotreby energie na kúrenie

Ovládanie a údržba

Jednotlivé krídla sa posúvajú pomocou madla, príp. tlakom ruky na jednu zvislú hranu skla. Otvorenie všetkých krídel je umožnené madlom, príp. uchopením a ťahom za hranu skla. Umývanie skiel je možné z vnútornej strany lodžie bez nutnosti vysadenia krídel. Pre umytie sú doporučené bežné prostriedky bez abrazív. Veľkosť profilov umožňuje pohodlné čistenie vlhkou handrou. Odvod zrážkovej vlhkosti je zabezpečený odtokovými drážkami v pojazdnom profile.

css.php