Strešné a priemyselné polykarbonátové svetlíky

Domov \ Strešné a priemyselné polykarbonátové svetlíky

Strešné polykarbonátové svetlíky

Strešné svetlíky zabezpečujú presvetlenie priemyselných a iných hál pri optimálnom využití denného svetla, čím šetria náklady na osvetlenie. Naša firma sa zaoberá výrobou, dodávaním a montovaním nových certifikovaných svetlíkov a tiež rekonštrukciou starých svetlíkov.

Strešné svetlíky nájdu uplatnenie všade tam, kde je potrebné denné svetlo, prirodzené vetranie alebo požiarne zabezpečenie, ako sú napr. výrobné haly, športové haly, hangáre, štadióny… Majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, vysokú odolnosť proti rozbitiu, ochrannú vrstvu proti UV – žiareniu a opticky velmi dobre vyzerajú.

Strešné polykarbonátové svetlíky MAKROTHERM®

Strešné svetlíky zabezpečujú presvetlenie priemyselných a iných hál pri optimálnom využití denného svetla, čím šetria náklady na osvetlenie.

Naša spoločnosť sa zaoberá dodávaním a montovaním nových svetlíkov  a tiež rekonštrukciou starých priemyselných svetlíkov, kde sa drôtené sklo vymieňa za krytinu z polykarbonátu
Strešné svetlíky Makrotherm 

 Galéria

Druhy svetlíkov

Pásové oblúkové strešné svetlíky

Pásové oblúkové svetlíky nájdu uplatnenie na strechách plochých a s miernym sklonom.
Tieto svetlíky sú vysoko odolné voči nepriaznivým podmienkam, ako napr. víchrica, krúpy a pod. Materiál na výrobu konštrukcie týchto svelíkov tvoria hliníkové špeciálne profily. Je to celohliníkový systém konštrukcie. Štandardný odtieň je prírodný hliník s možnosťou dofarbenia práškovými farbami /KOMAXIT podľa RAL/. Na presklenie svetlíkov používame polykarbonátové dosky od nemeckého výrobcu. Hrúbka a počet komôrok polykarbonátu závisí od požiadavky na koeficient prestupu tepla. Odtieň polykarbonátu môže byť číry, mliečny alebo bronzový.

Uloženie polykarbonátovej dosky je bez použitia tmelov, čo umožnuje potrebnú dilatáciu. Upevňovacie prvky sú nerezové a tesnenia gumené. Prirodzené odvetranie svetlíka je riešené možnosťou osadiť ľubovoľný počet otváravých ventilačných krídel. Obsluha motorov ventilačných krídel je ručná alebo automatická. Je tu tiež možnosť použitia dažďových a veterných senzorov, ktoré zabezpečia zatvorenie ventilácií pri nepriaznivých
povetersnostných podmienkach.

Rozmerové možnosti svetlíka sú nasledovné: vonkajšie rozpätie štandardne od 1500mm do 7000mm, výška oblúka v pomere k rozpätiu je 1/5 alebo 1/7. Dĺžka je neobmedzená, podľa požiadavky zákazníka.

Zaťaženie svetlíka je dymenzované podľa stupňa snehovej a veternej oblasti.

Stavebná pripravenosť vyžaduje dostatočne tuhú oceľovú, betónovú alebo drevenú podsadovú konštrukciu minimálnej šírky 80 mm s napojenou hydroizoláciou.

Svetlík sa dodáva ako kompletná stavebnica priamo na stavbu, kde nasleduje jeho montáž. Záručná doba na kompletný svetlík je štandardne 5 rokov, na polykarbonát Makrolon je 10 rokov. Cenové ponuky vypracujeme podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Bodové strešné svetlíky

Bodové strešné svetlíky sa inštalujú na strechy ploché a s miernym sklonom. Sú určené do všetkých typov stavieb na stropné presvetlenie priestorov. Tieto svetlíky majú štvorcový alebo obdĺžnikový pôdorys so šírkou najviac 2,5 m a dĺžkou otvoru najviac 3 m.

Používajú sa za účelom osvetlenia vnútorného priestoru denným svetlom a u niektorých typov za účelom vetrania vnútorného priestoru pomocou otváracieho zariadenia.

Konštrukcia svetlíka sa skladá vo väčšine prípadov z obruby, ktorá sa inštaluje na otvor v nosnej konštrukcii, manžety a kupoly svetlíka, ktorá zabezpečuje prienik svetla cez svetlík.

Najdôležitejšími materiálmi pre výrobu oblúkových svetlíkov je akrylátové sklo alebo polykarbonát pre kupolu s odtieňom čírym alebo mliečnym v prevedení jedno-, dvoj-, troj- alebo štvorvrstvové.

Manžety svetlíka sú vyrábané zo sklolaminátu. Využitím týchto kvalitných materiálov dosahujú bodové svetlíky dlhoročnú životnosť a výborné termoizolačné vlastnosti.

css.php