Polykarbonátové svetlíky

Vsaďte na kvalitu – rozhodnite sa pre svetlíky POLAS v meste Košice a okolí

Naša spoločnosť POLAS Polykarbonátové systémy, s.r.o. sa zaoberá výrobou, dodávaním a montážou nových svetlíkov, ako aj rekonštrukciou starých. Strešné svetlíky sa používajú k priamemu osvetleniu a odvetraniu priemyselných hál. Nájdu uplatnenie všade tam, kde je potrebné denné svetlo, prirodzené vetranie alebo požiarne zabezpečenie, ako sú napríklad výrobné haly, hangáre, štadióny a iné veľké priestory.

Nami vyrábané svetlíky majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, vysokú odolnosť proti rozbitiu a sú opatrené ochrannou vrstvou proti UV žiareniu. Zabezpečujú optimálne presvetlenie priemyselných hál za pomoci využitia denného svetla, čím šetria náklady na osvetlenie. To je len niekoľko hlavných výhod našich svetlíkov. Prečítajte si bližšie informácie o svetlíkoch POLAS, ktoré vás presvedčia, že sú tým správnym riešením aj pre vaše priestory. Ich vysokú kvalitu, dlhoročnú životnosť a jednoduché používanie vám garantujeme.

Svetliky Košice

Svetlíky POLAS v Košiciach a okolí – poznáte všetky ich výhody

 

Svetlíky sú tým správnym riešením, ktoré dodá prirodzené osvetlenie aj do vašich priestorov. Polykarbonátové svetlíky sú inštalované na strechy budov. Najčastejšie ide o priemyselné haly, veľké firmy či pracovné závody, ktoré je náročné osvetliť. Samozrejme, svetlíky môžu byť inštalované aj do iných objektov. Využívané sú neraz napríklad v nákupných centrách, zdravotníckych zariadeniach, školských priestoroch, na športoviskách a štadiónoch či v hangároch alebo v hotelových halách a všade tam, kde je potrebné priestory prirodzene a efektívne osvetliť.

 

Svetlíky umožňujú svetlu prenikať do interiérov. Cez priepustnú výplň svetlíkov z polykarbonátu, dokáže svetlo efektívne prenikať do priestorov a prirodzene ich osvetľovať. Presklenie svetlíkov je vyrábané z komôrkových polykarbonárových dosiek najvyššej kvality, ktoré preukazujú jedinečné vlastnosti pri prepúšťaní svetla a zároveň vykazujú skvelé tepelno-izolačné vlastnosti. Vďaka tomu sú svetlíky z našej ponuky vhodné aj do budov bez akýchkoľvek okien, a tiež do priestorov, v ktorých je udržanie priaznivej teploty interiérov mimoriadne dôležité.

Hľadáte kvalitné svetlíky v meste Košice? Inštalujeme v rámci celého Slovenska.

 

Svetlíky POLAS sú svetlíkmi najvyššej kvality, ktoré pre vás vyrábame v meste Nitra. Kvalitná slovenská výroba je zárukou vašej spokojnosti aj dlhoročnej funkčnosti nami ponúkaných svetlíkov. O kvalite našich svetlíkov svedčia aj pozitívne hodnotenia a recenzie našich predošlých a stálych zákazníkov v rámci mesta Prievidza, Nitra, ale aj v mestách Prešov, Košice, Michalovce, Poprad, Humenné či v rámci celého Slovenska. Svetlíky na mieru pre vás vyrobíme podľa vašich požiadaviek a vykonáme profesionálnu montáž priamo na vašej adrese.

 

O dodávky a montáž svetlíkov sa stará náš tím skúsených profesionálov. Presne vieme, ako pri práci postupovať. Podľa vašich preferencií nájdeme najvhodnejší termín montáže, ktorú sa zakaždým pokúsime vykonať čo najrýchlejšie tak, aby vám svetlíky mohli čo najskôr slúžiť. Samozrejme, prvoradá je pre nás vždy najmä kvalita odvedenej práce. Aj keď je montáž svetlíkov možná takmer počas celého roka. Svetlíky odporúčame inštalovať najmä počas teplých mesiacov, ako napríklad na jar, počas leta alebo na jeseň. V zimných mesiacoch môže inštaláciu sťažiť napríklad sneženie, krúpy alebo mráz prenikajúci do interiérov.

Nie len presvetlenie interiérov, ale aj jednoduché vetranie a skvelé tepelno-izolačné vlastnosti – o to všetko sa postarajú svetlíky

 

Hlavný dôvodom inštalácie svetlíkov do priestorov je najmä ich lepšie presvetlenie a neobmedzený prísun denného svetla. Svetlíky však okrem skvelých vlastností presvetlenia prinášajú aj množstvo ďalších jedinečných benefitov. Medzi jeden z najdôležitejších patrí napríklad využitie svetlíkov na vetranie. Pre veľké priestory, haly či budovy bez okien môže byť pravidelná výmena vzduchu a vetranie náročné. Používanie klimatizácie na prísun vzduchu do interiérov je zas finančne náročné. Svetlíky sú pritom skvelým riešením, ako vpustiť čerstvý vzduch do interiéru bez toho, aby sa zvýšili vaše náklady za používanie klimatizácie.

 

Pravidelné vetranie je dôležité pre každý interiér tak, ako aj pre osoby, ktoré sa v ňom pohybujú. V pracovných závodoch či pracovných prevádzkach zamestnanci potrebujú čerstvý vzduch k dosahovaniu kvalitných pracovných výkonov. Rovnako tak, potrebujú aj kvalitné osvetlenie. Je dokázané, že v priestoroch, v ktorých sú inštalované svetlíky zamestnanci dokážu podávať lepšie pracovné výkony a zároveň sa pri práci cítia komfortnejšie. Svetlíky sú preto investíciou do komfortu aj do kvality interiérov bez okien, pričom sa postarajú aj o zníženie vašich mesačných faktúr.

Svetlíky sa postarajú o zníženie vašich mesačných nákladov za vyhrievanie aj ochladzovanie interiérov

 

Svetlíky sú investíciou, ktorá rozhodne neoľutujete. Či už sa rozhodnete pre nami ponúkané pásové oblúkové strešné svetlíky, bodové strešné svetlíky alebo strešné priemyselné svetlíky, zakaždým sa postarajú o zníženie mesačných nákladov za vyhrievanie priestorov počas zimných mesiacov a zníženie nákladov za ochladzovanie interiérov počas horúcich letných mesiacov.

 

Svetlíky vykazujú skvelé tepelno-izolačné vlastnosti. Pri dopade svetelného žiarenia na svetlíky do priestoru preniká aj teplo, čo je počas chladných mesiacov mimoriadne žiadané. Samozrejme, svetlíky disponujú ochrannou vrstvou, ktorá zamedzuje prenikaniu škodlivého UV žiarenia. Dopadajúce slnečné lúče sú tak maximálne bezpečné. Vďaka možnosti vetrania nebudete musieť klimatizáciu púšťať tak často alebo jej výkon budete môcť znížiť v závislosti od individuálnych parametrov a nárokov vašich priestorov.

Svetliky POLAS v Košiciach a okolí na strechu
Moderné a funkčné Svetlíky POLAS v Košiciach a okolí

Ako si vybrať svetlíky na mieru vašich potrieb?

 

S výberom najvhodnejšieho typu svetlíkov vám radi poradíme. V našej ponuke nájdete pásové oblúkové strešné svetlíky a bodové strešné svetlíky, pričom oba typy svetlíkov nachádzajú svoje využitie v rozličných priestoroch. Poradíme vám s výberom tak, aby sa postarali o prísun osvetlenia, vzduchu či poskytli tepelno-izolačné vlastnosti na mieru vašich potrieb a preferencií.

 

Obávať sa rozhodne nemusíte ani narušenia statiky vašich priestorov. Svetlíky inštalujeme s prispôsobením ku všetkým stavebným požiadavkám a nárokom konkrétneho priestoru. Zároveň, tešiť sa môžete na estetický dizajn svetlíkov, ktoré sú neraz skvelým dizajnových doplnkom priestorov. Aj preto sa po inštalácii svetlíkov väčšina našich zákazníkov pýta, ako bez nich vôbec dokázali fungovať. Pre viac informácií nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať. Radi odpovieme na vaše otázky a pomôžeme vám pri rozhodovaní.

Druhy strešných svetlíkov – pásové oblúkové strešné svetlíky alebo bodové strešné svetlíky?

Bodové strešné svetlíky

 

Bodové strešné svetlíky sa inštalujú na strechy ploché a s miernym sklonom. Sú určené do všetkých typov stavieb na stropné presvetlenie priestorov. Tieto svetlíky majú štvorcový alebo obdĺžnikový pôdorys so šírkou najviac 2,5m a dĺžkou otvoru najviac 3m. Používajú sa za účelom osvetlenia vnútorného priestoru denným svetlom a pomocou otváracieho zariadenia na vetranie alebo ako strešný výlez.

 

Konštrukcia svetlíka sa skladá vo väčšine prípadov z obruby, ktorá sa inštaluje na otvor v nosnej konštrukcii, ďalej je tam manžeta a kupola svetlíka, ktorá zabezpečuje prienik svetla cez svetlík. Najdôležitejšími materiálmi pre výrobu oblúkových svetlíkov je akrylátové sklo alebo polykarbonát pre kupolu s odtieňom čírym alebo mliečnym v prevedení jedno-, dvoj-, troj- alebo štvorvrstvové. Manžety svetlíka sú vyrábané zo sklolaminátu. Využitím týchto kvalitných materiálov dosahujú bodové svetlíky dlhoročnú životnosť a výborné termo-izolačné vlastnosti.

Pásové oblúkové strešné svetlíky

 

Pásové oblúkové strešné svetlíky sú vysoko odolné voči nepriaznivým podmienkam, ako napríklad víchrica, krúpy a podobne. Materiál na výrobu konštrukcie týchto svetlíkov tvoria hliníkové špeciálne profily. Je to celohliníkový systém konštrukcie. Štandardný odtieň je prírodný hliník s možnosťou dofarbenia práškovými farbami /KOMAXIT podľa RAL/.

 

Na presklenie svetlíkov používame komôrkové polykarbonátové dosky. Hrúbka a počet komôrok polykarbonátu závisí od požiadavky na koeficient prestupu tepla. Odtieň polykarbonátu môže byť číry, mliečny alebo bronzový. Strešný svetlík sa dodáva ako kompletná stavebnica priamo na stavbu, kde nasleduje jeho montáž. Záručná doba na kompletný svetlík je štandardne 5 rokov. Cenové ponuky vypracujeme podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Uloženie polykarbonátovej dosky je bez použitia tmelov, čo umožňuje potrebnú dilatáciu. Upevňovacie prvky sú nerezové a hliníkové, tesnenia sú gumené. Prirodzené odvetranie svetlíka je riešené možnosťou osadiť ľubovoľný počet otváracích ventilačných krídel. Obsluha motorov ventilačných krídel je automatická. Je tu tiež možnosť použitia dažďových a veterných senzorov, ktoré zabezpečia zatvorenie ventilácií pri nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Svetlíky Košice

Naše práce

Galéria