Polykarbonátové svetlíky

Strešné priemyselné svetlíky

Spoločnosť POLAS Polykarbonátové systémy, s.r.o. sa zaoberá výrobou, dodávaním a montážou nových svetlíkov ako i rekonštrukciou starých.

Strešné svetlíky sa používajú k priamemu osvetleniu a odvetraniu priemyselných hál.

Nájdu uplatnenie všade tam, kde je potrebné denné svetlo, prirodzené vetranie alebo požiarne zabezpečenie, ako sú napríklad výrobné haly, hangáre, štadióny… Majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, vysokú odolnosť proti rozbitiu a sú opatrené ochrannou vrstvou proti UV-žiareniu.

Zabezpečujú optimálne presvetlenie priemyselných hál za pomoci využitia denného svetla, čím šetria náklady na osvetlenie.

Druhy strešných svetlíkov

Pásové oblúkové strešné svetlíky

Tieto strešné svetlíky sú vysoko odolné voči nepriaznivým podmienkam, ako napr. víchrica, krúpy a pod. Materiál na výrobu konštrukcie týchto svetlíkov tvoria hliníkové špeciálne profily. Je to celohliníkový systém konštrukcie. Štandardný odtieň je prírodný hliník s možnosťou dofarbenia práškovými farbami /KOMAXIT podľa RAL/. Na presklenie svetlíkov používame komôrkové polykarbonátové dosky. Hrúbka a počet komôrok polykarbonátu závisí od požiadavky na koeficient prestupu tepla. Odtieň polykarbonátu môže byť číry, mliečny alebo bronzový.

Strešný svetlík sa dodáva ako kompletná stavebnica priamo na stavbu, kde nasleduje jeho montáž. Záručná doba na kompletný svetlík je štandardne 5 rokov. Cenové ponuky vypracujeme podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Bodové strešné svetlíky

Bodové strešné svetlíky sa inštalujú na strechy ploché a s miernym sklonom. Sú určené do všetkých typov stavieb na stropné presvetlenie priestorov. Tieto svetlíky majú štvorcový alebo obdĺžnikový pôdorys so šírkou najviac 2,5m a dĺžkou otvoru najviac 3m.

Používajú sa za účelom osvetlenia vnútorného priestoru denným svetlom a pomocou otváracieho zariadenia na vetranie alebo ako strešný výlez.

Konštrukcia svetlíka sa skladá vo väčšine prípadov z obruby, ktorá sa inštaluje na otvor v nosnej konštrukcii, ďalej je tam manžeta a kupola svetlíka, ktorá zabezpečuje prienik svetla cez svetlík.

Najdôležitejšími materiálmi pre výrobu oblúkových svetlíkov je akrylátové sklo alebo polykarbonát pre kupolu s odtieňom čírym alebo mliečnym v prevedení jedno-, dvoj-, troj- alebo štvorvrstvové. Manžety svetlíka sú vyrábané zo sklolaminátu. Využitím týchto kvalitných materiálov dosahujú bodové svetlíky dlhoročnú životnosť a výborné termoizolačné vlastnosti.

Uloženie polykarbonátovej dosky je bez použitia tmelov, čo umožňuje potrebnú dilatáciu. Upevňovacie prvky sú nerezové a hliníkové, tesnenia sú gumené. Prirodzené odvetranie svetlíka je riešené možnosťou osadiť ľubovoľný počet otváracích ventilačných krídel. Obsluha motorov ventilačných krídel je automatická. Je tu tiež možnosť použitia dažďových a veterných senzorov, ktoré zabezpečia zatvorenie ventilácií pri nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Naše práce

Galéria